Zbliża się Gwiazdka, a Ty wciąż nie wiesz, na jaki prezent dla męża na święta się zdecydować? Jeśli Twój ukochany nie stroni od dobrej lektury i chętnie umila sobie czas powrotu z pracy dobrą opowieścią, nie mogłaś lepiej trafić. W niniejszym artykule przedstawiamy listę 3 najlepszych książkowych podarunków, które z pewnością ucieszą każdego entuzjastę literatury.

Kosmiczna podróż

Zestawienie najlepszych literackich podarunków dla ukochanego otwiera książka, która zachwyci odbiorców śledzących nowinki ze świata astronautyki. “Zapytaj astronautę” autorstwa Tima Peake’a to wyjątkowa lektura spisana w atrakcyjnej formie wywiadu. Odpowiedzi na szereg pytań związanych z podróżami w kosmos i przygotowaniem do nich udziela sam Tim Peake, astronauta z półrocznym doświadczeniem życia na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Nakreśla on kosmiczną rzeczywistość z punktu widzenia astronauty w sposób szczegółowy i wyczerpujący, zachowując przy tym przyjemną w odbiorze prostotę języka. Całość uzupełniają godne uwagi zdjęcia.

Horror do poduszki

Kolejna propozycja świątecznego prezentu dla małżonka ucieszy w szczególności tych, którzy chętnie doświadczają kontrolowanego strachu. Taką możliwość stwarza obcowanie z horrorami, także książkami, do których należy tytuł “Bastion” pióra Stephena Kinga. To niewątpliwe opasła, ale zdecydowanie warta uwagi postapokaliptyczna powieść literackiego mistrza grozy ukazująca obraz ludzkości zdewastowanej przez chorobę. Resztki ocalałych podróżują przez Stany Zjednoczone, by znaleźć miejsce, gdzie kwitnie jeszcze cień nadziei na odbudowę cząstki dawnego życia. Nie wiedzą, że wybuch śmiercionośnej epidemii to dopiero początek zła, jakie stanie im na drodze.

W świecie pikseli

Jeśli Twój wybranek lubi spędzać wolne chwile z kontrolerem do gier w dłoniach, w roli książkowego podarunku na Gwiazdkę z pewnością sprawdzi się książka “Krew, pot i piksele. Chwalebne i niepokojące opowieści o tym, jak robi się gry”. Autor Jason Schreier zabiera czytelnika za kulisy przemysłu gier wideo, gdzie pozwala czytelnikowi poznać prawdę o trudach, w jakich towarzystwie powstaje wiele popularnych tytułów. Dzięki pozycji “Krew, pot i piksele” fani takich produkcji jak Stardew Valley, Wiedźmin czy Diablo będą mieli okazję zapoznać się z ich developerskimi losami, które z pewnością nie należały do usłanych różami!